Samozřejmě, že mluvím sama se sebou. Občas potřebuju radu experta.

...........................................................................................

O tom, jak tu nic nefunguje

14. září 2014 v 9:43 | Adina |  Můj malý svět
Nadpis je trochu přehaný. Není to tak, že by nefungovalo nic, ale pár věcí, které nefungují, tak jak mají by se jistě našlo. Například přihlašování na blog přes prohlížeč Chrome, téma týdne se stává tématem 14ti denním a množí se stížnosti na administrátory.
Myslím, že nic není tak černobílé, jak se to může na první pohled zdát. Navíc bych řekla, že někteří uživatelé se chovají neadekvátně situaci - až přímo hystericky.


Problém první - přihlašování.
Stalo se mi to také... Píšu článek, chci ho uložit a najednou jsem byla automaticky odhlášena a přes Google Chrome (GCh) se už nepřihlásím. Zkouším Internet Explorer (IE) a zde přihlášení funguje. Na nějaké stránce jsem se dočetla, že je problém nejspíš v nové aktualizaci prohlížeče GCh. Co se dá dělat, musím pracovat s IE.
Zde ale nastává u některých uživatelů obrovský problém. Radši než by používali jiný prohlížeč, tak se půjdou podřezat... nebo aspoň zruší blog a založí si stránku na jiném "bezproblémovém" webu. Já bych to asi nezvládla. Blog mám docela vypiplaný na to, abych ho jen tak bezevšeho smazala - to radši přežiju ten nový prohlížeč.
Navíc! Stejně má každý při práci na počítači otevřeno více oken, takže mi netvrďte, že by to byl takový chaos. Další lež jako věž je, když někdo tvrdí, že ale nemá jiný prohlížeč než GCh - na počítačích, kde je operační systém Windows (což je většina), by měl být IE automaticky nainstalován. A k IE - i jeho vývojáři si už všimli těch vtipů o rychlosti co kolují po internetu (asi se jim konečně načetly) a IE není tak na nic, jako býval. Troufnu si říct, že po týdnu, co spolu fungujeme, už jsme se sžili.

Problém další - téma týdne.
To mě štve asi nejvíc. Vždy bylo mou jistotou, že ať bylo TT jakkoliv hloupé, vždy za týden odešlo. Teď tam to zvláštní téma straší už druhý týden. Jen doufám, že si třetí týden už nedáme.

Problém další - administrátoři.
V příspěvcích o tom, jak nefunguje přihlášení se objevuje věta: "Psala jsem Standovi (už před hodně dlouhou dobou) a on se neobtěžuje odpovídat..." Případně je zde nějaká stížnost na to, jak na nás bloggery administrátor Standa s*re.
Za prvé mám trochu problém s tím, jak všichni děláte že "Standa" je nějakej hej nebo počkej. Nechci se toho člověka nějak příliš zastávat, ale pochybuji, že ho kdokoliv z vás zná osobně. Z vaši příspěvků o něm se ale zdá, že je to minimálně váš dobrý přítel, kterého znáte už od dětství, a tak se nebojíte ho otevřeně zkritizovat, protože vy nejlépe víte, jaký je to flákač. Takže bych radila méně familiérnosti, více úcty.
K odpovídání na e-maily. Já před nedávnem měla problém s podrubrikami a musím říct, že odpověď přišla hned druhý den. Takže si spíš myslím, že ho jen nebaví odpovídat na tisíc stejných otázek: "Proč se mi nejde přihlásit?!"
Uvědomte si, že ti, co se starají o chod blogů to mají jako práci (alespoň myslím, že to nedělají zadarmo ve volném čase pro dobrý pocit). A tak k tomu možná i přistupují.

Asi by si našlo plno dalších problémů, ale to vždycky a u všeho. Na nás je, se s tím nějak vyrovnat. Taky mně tyhle věci vadí, ale pokud to alespoň nějak jde jsem ráda, protože by to také nemuselo jít vůbec. Nemůžeme očekávat od služby, která je zadarmo, že bude všechno šlapat bez sebemenších chyb. A komu se to nelíbí, může si vždy odejít jinam (i když u některých je to škoda), "Standa" ho jistě přemlouvat nebude.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ang Ang | Web | 14. září 2014 v 15:06 | Reagovat

To jsou důvody, proč jsem už dřív odešla na blogspot... Tam není žádná možnost zviditelnění se a tak, ale aspoň to všechno funguje, jak má.
Standa sám ma tehdy příšerně naštval, tak... Jo. :D

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 14. září 2014 v 15:49 | Reagovat

Téma týdne ne že by nefungovalo, prostě to jenom provozovatelé nepřepnuli a není to bohužel poprvé. A on Standa doopravdy je takový docela pokrytec (a to si nemyslím jen já, ale spousta dlouholetých uživatelů) podle toho jak někdy reaguje a pokud se člověk nedočká odpovědi na 70 % mailů a to i když se ptá v době, kdy žádný hromadný výpadek není, není za co chválit. Práci administrátorů blogu vidím už roky a často to není nic hezkého a vřelého. A i když Standa není sám a údajně jeho funkce není zase tak vysoká, aby o něčem on vůbec rozhodoval, je xichtem blogu, jediným, koho uživatelé znají, a znají ho jako "Standu", takže to jde logicky po něm.
A co se týče změny prohlížeče - já ho taky měnit nechci, protože google chrome jsem si upravila naprosto dokonale podle svých představ, ale v žádném jiném prohlížeči mi to tak dobře upravit nešlo, protože jednoduše neobsahují přesně ty doplňky, které používám a bez kterých se fakt vytáčím a u některých se mi nepovedlo ani najít alternativu, takže mi absolutně nevyhovují, a jednoduše opravdu kvůli jedné stránce, když všechny ostatní na něm jedou dobře, je naprostá šílenost muset měnit prohlížeč. U jakékoli jiné stránky bych na ni tedy prostě přestala chodit dokud to neopraví, ale tady bohužel jde o můj vlastní obsah, takže je na místě nebýt spokojená.
V tomhle článku s tebou bohužel nějak nesouhlasím.

3 Janča Janča | E-mail | Web | 14. září 2014 v 17:32 | Reagovat

Já bych teda na IE, který mám schovaný někde hluboko v pc, nešla jako spousta dalších lidí, ale když říkáš, že už je rychlejší než dřív, tak bych to třeba i zkusila. Naštěstí jsem tak chytrá, že jsem si stáhla Mozillu, která je navíc taky nějaká aktualizovaná a dost mi vyhovuje. Samozřejmě, že GCh je nejlepší.
Téma týdne jsem psala nové, i když na hlavní stránce po mně chtěli staré, ale jejich smůla, že s tím nic nedělají.
A nakonec administrátoři. No, myslím, že bysme se s tím neměli smířit, protože jakmile se tak stane, tak se taky nemusejí starat už o nic a bude to tu vypadat mnohem hůř. Teď se ani nedivím lidem, kteří přecházejí na jiné weby, protože týden staré blogy dne a zítra už předminulé téma.. To si nemyslím, že je zrovna v pořádku. Já jen doufám, že když jim bude psát víc lidí, tak s tím něco udělají. Jestli je to jejich práce a váží si jí.

4 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 14. září 2014 v 19:08 | Reagovat

Blog měl v minulosti tolik ale opravdu tolik chyb a vad v chodu, že kdybych to takhle vždy prožíval tak už jsem aspoň pár let někde jinde než na blogu. Co já si pamatuji, když to třeba týden nefungovalo, nebo to člověka hned odhlašovalo atp.

Prohlížeč jsem byl nucen měnit před pár měsíci, ale ne kvůli blogu. Přešel jsme z perfektní Opery na Mozillu, kterou už jsem si také pořádně upravil k obrazu svému. Chrome je pro mě nevyhovující.

5 Kika Kika | E-mail | Web | 14. září 2014 v 19:42 | Reagovat

já nevím, mě to taky nějak závratně neobtěžuje zapnout si Mozillu a sice vím, že nějaký Standa je, ale doteď jsem si myslela (a budu si to myslet pořád), že je to vymyšlené familiární jméno pro všechny supportery, kteří se o nás starají :D (ať žijí konspirační teorie!)

6 Marillee Marillee | E-mail | Web | 14. září 2014 v 21:11 | Reagovat

Mám FireFox, takže tyhle blbosti nemusím řešit! :D A IE opravdu už dávno šlape jak omegovky, ale to stále mě nepřinutí k tomu jej používat. Spíš mám problém, že mi blog sám někdy od sebe na nový článěk vtipně poukazuje, jakože textové pole nesmí být prázdné, i když jsem ho sepisovala dobrou hodinku. Nedá se to uložit, natož pak zveřejnit a musím text zkopírovat do novýho článku. A pak taky obrázky a tabulky + jejich odsazení nefungují, jak by měly. Zatím jsem se ale nad tím nepozastavila natolik, abych si někomu postěžovala z vedení. Akorát to téma týdne mě štve, ale přisuzovala bych to třeba dovolné, jelikož články dne taky nikdo neaktualizoval a běhá tam reklama na blog. :-D

7 without-problem without-problem | Web | 15. září 2014 v 3:57 | Reagovat

Počkej, říkáte že Standa není žádná fiktivní osoba? :D Já myslela, že to je vymyšleno..protože to jméno se hodí na takové sarkastické popichování.
Ještě jsi zapoměla na jeden VELKÝ problém.. mě nedovolují publikovat víc jak dvě věty. A to používám firefox. Jakmile je tam o půl slova navíc, hned to hlásá "maximální něco znaků 40000". Nejsem žáden spisovatel, opravdu snad jen reklamní manager by dokázal nacpat do tří vět 40000 charakterů.
Ale přežívám to. Našla jsem způsob jak to obchcat, a i když je to pracné, co se dá dělat? Pochybuju, že na ten milióntý-sto tisíc-devadesátý email, které mu v minulých týdnech přišli, na které se odpovědi nedostalo, bude právě můj ten vyvolený a Standa mi odpoví. :-?

8 Meggy Meggy | Web | 15. září 2014 v 18:18 | Reagovat

No, měla jsem taky problém se přihlásit a upřímně, byla jsem docela naštvaná, když jsem napsala dva články a oba se mi smazaly bez varování. Ale dneska to šlo i přes chrome, tak nevím, kde je chyba :)
Chápu, že je blbý si na někoho stěžovat, ale...lidi takový jsou. A myslím, že na každým něco pravdy je :)

9 Kikabu Kikabu | E-mail | Web | 15. září 2014 v 18:53 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím. Také se mi nešlo přihlásit, ale blog.cz o tom na facebooku psal. Snad už to půjde, nyní jsem přihlášená přes chrome. Mě tedy taky většinou odpovídali den dva poté, co jsem se zeptala... :-)
Nevím jestli si to pamatuješ, ale asi před měsícem jsi mi komentovala článek "Oblíbená píseň" http://klub-pisalku.blog.cz/1408/oblibena-pisen-povidka-od-kikabu . Byla bych moc ráda, kdybys sis přečetla další moji tvorbu. Je tedy na více epizod a zatím má jen jednu, ale byla bych moc ráda, kdybys sis to přečetla, protože začátek je trochu podobný, ale nakonec to dopadne úplně jinak. Kdyžtak se ozvi a budu moc ráda za tvůj názor zkušené blogerky :-)

10 Bocian Bocian | E-mail | Web | 15. září 2014 v 19:53 | Reagovat

Ľutujem, že som si až teraz našiel čas porozhliadnuť sa po blogoch a reagovať na celé túto melu. Napísal som o tom taktiež a ako vidím, nikto nič netuší a vedenie ani nič nikomu nevyzradilo. To je teda prístup! Vážne som sklamaný a aj naštvaný. Trávime mnohé hodiny písaním, čítaním a celkovou prácou na tomto portály a tí, ktorí by si to mali vážiť na nás úplne kašlú. Aspoň by tu mala prebiehať bazálna úcta - oni sú poskytovatelia a správcovia a my tvorcovia.

Som rád, že aj ty o tomto probléme píšeš, ale bol by som ešte šťastnejší, keby sme sa voči tomu všetci nejak postavili. Napríklad písali na tému stanovenú na blogu tema-tydne a zahlcovali hl. stránku článkami s touto tématikou...

11 Jannie Wearbliss Jannie Wearbliss | Web | 15. září 2014 v 21:35 | Reagovat

Tohle je už několikátý článek, který jsem četla na tohle téma. Asi před třemi roky jsem měla blog a nikdy se mi nestalo, že bych se nemohla přihlásit nebo že by nezměnili téma týdne s přeností na minuty.
Problémy na blogu nyní se dají unést, ale měly by se vyřešit. Souhlasím s tebou, že s klidem a diplomacií. Také nechápu hysterii některých uživatelů.

12 hogreta hogreta | E-mail | Web | 16. září 2014 v 14:03 | Reagovat

Já mám navíc pocit, že nejvíce se nad technickými problémy vztekají vždycky ti, kteří absolutně netuší, jak takový web a celkově celý internet asi funguje a mají pocit, že stačí, že přijde nějaký Standa k počítači a klikne na "chci, aby se šlo přihlašovat přes Chrome" - a problém bude vyřešen. Že v tom určitě není zainteresován jen jeden člověk (říkejme mu tedy Standa:-D) a že takováhle stránka stojí na hromadě lidí (a taky hromadě peněz), to nemají ani ponětí.

A co mě vždycky dorazí úplně nejvíc, je, když se někdo vzteká kvůli chybě, která ale vzniká na JEHO STRANĚ (jeho počítač, jeho prohlížeč, jeho nastavení, jeho připojení,...). A kvůli této chybě obviňuje všechny okolo a žádá nápravu. Už vidím, jak Standa chodí po domácnostech a hysterickým uživatelům nastavuje prohlížeče:-D.

Samozřejmě, že blog.cz není bezchybný, ale to, podle mě, není žádný web. Ti nejhysteričtější uživatelé by si raději měli zamést před vlastním prahem a zjistit si, jestli náhodou nemůže být chyba na jejich straně - protože jinak ze sebe udělají naprosté debily.

A co se týče toho IE - stejně mám pocit, že 90% těch, co ho tak urputně odmítají a tvrdí, že je pomalý a blbý, to usuzují stejně jenom podle řečí a těch zmíněných vtipů na facebooku. Ve skutečnosti ale vůbec neví, v čem IE za ostatními prohlížeči třeba pokulhává nebo proč je vlastně tak "blbý", protože jako obyčejní uživatelé to ani nepoznají. Ale tvrdí to všichni, tak to budou tvrdit taky. Navíc drtivá většina z nich IE snad ani nikdy nepoužívala, a pokud ano, tak už hodně dávno.

Tvůj článek se mi moc líbí:).

13 Daisy Daisy | Web | 16. září 2014 v 19:22 | Reagovat

Teďka jsem už na jednom blogu četla, že se to dělo a já jsem, hloupá, myslela, že to je nějaká chyba u mě a změnila jsem si xkrát heslo :( už jsem myslela, že se nepřihlásím

14 Tumblrqueen | http://crystalmeadow.blog.cz/ Tumblrqueen | http://crystalmeadow.blog.cz/ | E-mail | Web | 17. září 2014 v 17:29 | Reagovat

Kvůli problému s přihlašováním jsem si musela stáhnout jinej prohlížeč a z toho jsem teda nadšená opravdu nebyla -.- jenom si tím zaflákávám notebook.

Téma týdne? Tak už je snad promlčený ne? Ani si nepamatuju, kdy naposled bylo něco normálního a dalo se na to napsat.

15 Radfordová Radfordová | Web | 17. září 2014 v 21:11 | Reagovat

přiznám se, že o Standovi toho vím naprostý minimum a ten e-mail na něj ani neznám... a pro jistotu jsem líná hledat :D znám sama sebe a svoji chuť pouštět se do některých věcí, takže by mi asi bylo blbý někomu tohle vyčítat.
přesně jak píšeš, to TT mě mrzí /a štve/ asi nejvíc, třeba na "učím se žít" jsem se poměrně těšila a teď pořád váhám, jestli na to začít něco psát, nebo to nechat být...

16 myantisecretdiary myantisecretdiary | 19. září 2014 v 22:16 | Reagovat

s prihlasovaním som mala problém tiez, ale mňa ani neprihlásilo :D vzdy ma zas hodilo na hlavnú stránku. Bola som naštvaná :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••